Konferencja - 25 marca 2023 r.

Biznes

na Skale

"On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony."

~MT 7,25

Konferencja dla przedsiębiorców i pracodawców

Recesja, inflacja, bankructwa, wojenny dramat za Naszą wschodnią granicą. Jak przetrwać, gdy nad moją firmą zbierają się czarne burzowe chmury, jednocześnie pozostając wiernym swojemu sumieniu i deklarowanym wartościom? W Ewangelii wg. św. Mateusza odnajdujemy następującą wskazówkę: „Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony." (Mt 7, 25). W imieniu Duszpasterstwo Przedsiębiorców TALENT zapraszam na Konferencję "Biznes na Skale", podczas której poszukamy odpowiedzi na te pytania, a także zastanowimy się jaki fundament zapewni przetrwanie naszym firmom w czasach ekonomicznej burzy. Tegoroczni Prelegenci są praktykami biznesu - ekspertami, menedżerami i liderami stojącymi na czele firm i organizacji społecznych. Na co dzień sami podejmują setki trudnych decyzji wciąż utrzymując właściwy kurs. Nasi Goście podzielą się wypracowanymi strategiami jak przetrwać i prosperować, gdy spadnie deszcz podatkowych regulacji, wzbiorą potoki recesji, zerwą się wichury załamania gospodarczego i uderzą w naszą firmę.

Prelegenci

Abp Grzegorz Ryś

Ks. Abp Grzegorz Ryś pochodzi z Krakowa. Od 2017 jest Arcybiskupem Metropolitą Łódzkim. Jest dr hab. nauk humanistycznych specjalizującym się w historii Kościoła. Przewodniczył Zespołowi ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP wraz, z którym powołał Ogólnopolską Szkołę Ewangelizatorów i organizował Kongresy Nowej Ewangelizacji. Jest głęboko zaangażowany w dialog ekumeniczny i międzyreligijny. Obecnie jest przewodniczącym Komitetu KEP ds. Dialogu z Judaizmem.
Jest autorem wielu publikacji, zarówno naukowych, jak i popularnych z zakresu historii, teologii i duchowości. Jest cenionym kaznodzieją i rekolekcjonistą („Arena Młodych”, „Rekolekcje dla Łodzi”, „Przystanek Jezus” w Kostrzynie nad Odrą, spotkania Teize). Jak sam mówi, jego jedyną ambicją jest przekazywanie Słowa Bożego. Jest autorem rozważań Drogi Krzyżowej z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. W czasie pandemii koronawirusa w Wielkim Poście 2020 r. codziennie odprawiał w kaplicy domowej Msze Św. z homilią transmitowane przez internet, telewizję i radio.

Roman Szymczak

Ukończył Zarządzanie i Marketing UMCS w Lubinie oraz studia MBA University of Illinois. Był menedżerem w takich firmach jak: Makro Cash & Carry, Tradis, Kaufland. Zdobywał rynki krajowe i międzynarodowe jako Commercial Director w holenderskiej firmie zajmującej się dystrybucją narzędzi. Jako Prezes Zarządu zarządzał siecią sklepów detalu własnego i franczyzowego jednej z wiodących w Polsce spółek w branży FMCG.
Od wielu lat jest trenerem biznesu i ekspertem marketingu detalicznego, autorem 4 książek o tematyce marketingu. Buduje ekosystem biznesowy oparty na wartościach chrześcijańskich i jest właścicielem oraz udziałowcem sześciu spółek w branżach – szkoleniowo-doradczej, robotyki aptecznej, platformy e-learnigowej, wydawniczej oraz odzieży medycznej. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych oraz prelegentem wielu konferencji branżowych. Jest od 25 lat członkiem wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel oraz Prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorców Chrześcijańskich „AGGEO

Henryk Siodmok

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Akademii Ekonomicznej w
Krakowie, kierunek Ekonomia i Organizacja Handlu Zagranicznego oraz studiów MBA ISEAD w Fontainbleau. Pracę doktorską, dotyczącą zarządzania relacjami z klientami w organizacjach sieciowych, obronił w SGH w 2004 roku. Analityk operacyjny Pasco Co California 1989-90, Bain & amp Co 1991-95, prezes Tenneco Automotive Polska 1996-1997, prezes FLiD Drumet SA 1997-2000, prezes Carman Polska 2000-2003, wiceprezes US Pharmacia 2003-2004, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Grupy LOTOS SA., 2007 - 2019 prezes Grupy ATLAS, od 2019 prezes i współwłaściciel spółki Dobrowolski Sp. z o.o. oraz współwłaściciel spółki Fulco System sp. z o.o. i Famas S.A., ekspert Centrum im. Adama Smith’a, współautor i autor publikacji ekonomicznych, w szczególności z zakresu przedsiębiorczości, kwestii reform podatkowych i wspólnych obszarów walutowych.

Bartosz Nosiadek

Bartosz Nosiadek to wieloletni praktyk. Doszedł od zera do wysokiego stanowiska w korporacji, następnie założył własną firmę i zaczął prowadzić wielkie inwestycje, bez znajomości branży nieruchomości. Spędził 12 lat, aby odkryć mechanizmy sukcesu finansowego i osobistego w polskich warunkach i popełnić błędy przez które niemal stracił cały dorobek życia. Wyszedł z tego i teraz prowadzi udane życie finansowe i osobiste.
Deweloper z wielką pasją edukacyjną. Zajmuje się budowaniem osiedli mieszkaniowych oraz pośrednictwem w ich obrocie. Wraz z żoną prowadzi sieć apartamentów na najem krótkoterminowy. 18 lat temu zaczynał pracę jako akwizytor, a dzisiaj grupa firm, którą kieruje, sprzedaje między 90, a 120 nieruchomości rocznie. Jego szkolenia i dwie książki „Zarabianie prawdziwych pieniędzy" i „Zarabianie uczciwych pieniędzy” dotarły do setek tysięcy odbiorców. Dzieli się tym, jak w praktyczny i etyczny sposób prowadzić biznes. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec czterech synów i córeczki.

Michał Świderski

Przedsiębiorca właściciel i prezes grupy kapitałowej Software Interactive: ok. 170 osób, spółki i biura w Polsce, UK, Dubaju, Irlandii i USA. Inwestor w spółki technologiczne. Od 26 lat zaangażowany w ewangelizację i tworzenie Szkół Nowej Ewangelizacji. Założyciel i współzałożyciel wielu szkół, wspólnot, dzieł ewangelizacyjnych w ramach SNE Gliwice. Od 8 lat zaangażowany w modlitwę za chorych w całej Polsce i w Internecie. Twórca Wieczorów Uzdrowienia i kanału Dotyk Boga na Yt, Fb i w kilku radiach. Prywatnie: szczęśliwy mąż Lili, ojciec 3 dzieci, właściciel 2 kotów. Mieszka w górach, gdzie chodzi, biega, jeździ i modli się.

Program Konferencji – 25 marca 2023 r.
Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi ( Świętego Stanisława Kostki 14, 90-457 Łódź)

8:00 – 8:45 Msza Święta (w Katedrze, obok Seminarium) ; celebrans – Abp Grzegorz Ryś

8:30 – 9:30 Rejestracja uczestników

9:30 – 9:45 Przywitanie

9:45 – 10:45 Prelekcja I:
Prelegent: Abp Grzegorz Ryś
Temat: Czy Kościołowi potrzebny jest przedsiębiorca?

Ks. Abp. zgodził się zmierzyć z następującymi pytaniami:
1) Czy kościołowi potrzebny jest przedsiębiorca? Anegdota głosi, że proboszcz parafii zwykle przypomina sobie o przedsiębiorcy w momencie, gdy dach w budynku kościelnym zaczyna przeciekać i powstaje potrzeba zorganizowania zbiórki pieniędzy na jego naprawę. To tylko anegdota, ale niewątpliwie prowokuje pewne kluczowe pytania, mianowicie jaka jest oferta duszpasterska dla chrześcijańskiego przedsiębiorcy lub czy w ogóle Kościół ją oferuje. Jezus wyraźnie Nam przypomina, iż: „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.” (Mt 12, 48b) W tym kontekście uprzytomnić sobie należy, że przedsiębiorcy powierzony został niezwykły dar stanowiący jednocześnie odpowiedzialność, tj. możliwość oddziaływania na swoich pracowników, partnerów biznesowych i klientów. Powyższe skutkuje naturalną okazją do ewangelizacji. Najwyższy czas postawić sobie pytanie czy jestem gotów, aby podjąć tą misję oraz zbadać czy mogę liczyć na wsparcie Kościoła w realizowaniu powierzonego mi zadania.
2) Czy przedsiębiorca może zostać świętym? W sercu chrześcijańskiego przedsiębiorcy nieraz tli się wątpliwość czy przy dzisiejszych uwarunkowaniach podatkowo-prawnych w ogóle możliwe jest pogodzenie wierności Ewangelii i wypełnianie słów Jezusa z prowadzeniem dochodowego biznesu. W trakcie tej części wykładu zmierzymy się z pytaniem czy fraza „buduj biznes na Skale Bożego Słowa” to zwykły cytat motywacyjny czy raczej wezwanie, które Jezus kieruje bezpośrednio do każdego z Nas. Odpowiemy sobie czy biznes zbudowany przez chrześcijańskiego przedsiębiorcę powinien różnić się od biznesu innego niewierzącego przedsiębiorcy, który również buduje na zasadach rzetelności i uczciwości.

10:45 – 11:05 Przerwa kawowa

11:05 – 11:55 Prelekcja II:
Prelegent: Roman Szymczak
Temat: „Podwójne życie chrześcijańskiego przedsiębiorcy”

Jednym z etapów budowy fundamentu Naszego biznesu na Skale Bożego Słowa jest przyjrzenie się swojej integralności. W księdze Apokalipsy św. Jana czytamy bowiem:“Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący!”(Ap 3, 15). Jestem zimny czy gorący? A może, co gorsze, termometr mojej wiary wskazuje temperaturę pokojową? Zwykle z łatwością przychodzi Nam ograniczenie relacji z Jezusem jedynie do życia osobistego, rodzinnego i codziennej pobożności. Tymczasem Słowo Boże wzywa każdego z Nas do  rachunku sumienia – jakich wyborów dokonam, gdy na szali znajdzie się intratny kontrakt a na horyzoncie biznesowej wędrówki pojawi się możliwość agresywnej optymalizacji podatkowej. Czy pozostanę wierny mojemu sumieniu I deklarowanym wartościom? Roman Szymczak opowie w jaki sposób zburzyć mur dzielący fundament Naszego życia na budowany na Skale i na piasku. Zwróci również uwagę na budowanie naszej tożsamości, jej dalszy wpływ na nasze postawy na zewnątrz, gotowość do dawania świadectwa i podejmowane wybory. Na koniec dowiemy się również jak jak utrzymać własną tożsamość gdy „spadnie deszcz, wzbiorą potoki, zerwą się wichry i uderzą” w nasz biznes.

11:55 – 12:10 Ks. Przemysław Król SCJ

12:10 – 12:30 Przerwa kawowa

12:30 – 13:30 Prelekcja III:
Prelegent: Henryk Siodmok
Temat: „Dlaczego przedsiębiorstwo szczególnym miejscem ewangelizacji”

Czy zdajemy sobie sprawę, że połowa na około 40 przypowieści w Ewangelii mówi o przedsiębiorczości? Jakie z tego wynikają wskazówki do postępowania dla nas? Czy postrzegamy przedsiębiorstwo jako miejsce zbudowane na relacjach? Przyjrzyjmy się: właściciel, zarząd, pracownicy, kontrahenci tu zachodzi co najmniej kilka różnych typów relacji, nie mówiąc już relacjach wewnątrz tych grup. Na tak ciekawy kontekst patrzenia na przedsiębiorstwo, które jest dla nas szczególnym miejscem ewangelizacji zwróci nam uwagę menedżer i przedsiębiorca z ogromnym doświadczeniem – Henryk Siodmok. Wskaże też ryzyka i trudności związane z misją przedsiębiorcy oraz postara się wykazać jak system podatkowy wpływa na etykę przedsiębiorcy.

13:30 – 14:30 Przerwa obiadowa

14:30 – 15:30 Prelekcja IV:
Prelegent: Bartosz Nosiadek
Temat: „Kredyt czy Opatrzność Boża?”

W wieku 25 lat miał 500-osobowy zespół i zarabiał dobre pieniądze. Wtedy rzucił pracę i zainspirowany autorem z USA doszedł do 3 milionów złotych długu. Bartosz Nosiadek w czasie wystąpienia opowie o tym jak Pan Bóg pomógł mu zapłacić rachunki na 60.000 zł kiedy miał tylko 700 zł na koncie. Podzieli się też historią jak dzięki Bogu wyszedł z 3.000.000 zł zadłużenia oraz tym czy w praktyce można prowadzić biznes bez długu, ufając tylko Bożej opatrzności.

15:30 – 15:50 Przerwa kawowa

15:50 – 16:50 Prelekcja V:
Prelegent: Michał Świderski
Temat: „Błogosławieństwo daje wzrost”

Pierwsze słowa, które człowiek usłyszał od Boga zaraz po stworzeniu, były słowami błogosławieństwa, wzrostu, rozwoju i panowania. W tym wykładzie usłyszymy o tym, że Boże Błogosławieństwo działa wciąż w ten sam sposób, a my jako przedsiębiorcy, mamy szczególne powołanie do współpracy z Nim, tak by przez wzrost mieć coraz większy i lepszy wpływ na rzeczywistość wokół nas.

16:50 – 17:00 Zakończenie, podsumowanie, networking

Gdzie to jest?

Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi

Świętego Stanisława Kostki 14, 90-457 Łódź, obok Bazyliki Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi

Jak dojechać?
Gdzie ?
Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi ( Świętego Stanisława Kostki 14, 90-457 Łódź, obok Bazyliki Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi)
Kiedy ?
25 marca 2023 r.
Koszt uczestnictwa – ofiara w kwocie:
245 zł
Konto Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT
(PKO BP) 09 1020 2892 0000 5102 0211 6978

Masz pytania w sprawie konferencji?
Krzysztof Kaźmierski tel. +48 664 772 969
konferencja@talentlodz.pl

ZAPISY TRWAJĄ DO DNIA 19 MARCA 2023 R.

Gdybyś chciał/a dowiedzieć się więcej na temat naszych spotkań i wydarzeń zapraszamy do kontaktu:

Tak było w zeszłym roku

Klika zdjęć z zeszłorocznej edycji.

Zobacz wszystkie zdjęcia

Zobacz nagrania

Chcesz jeszcze raz wrócić i przypomnieć sobie wartościową wiedzę?

Zobacz nagrania

Wcześniejsze Edycje

Konferencja Biznes po Bożemu odbywa się po raz czwarty!

Biblia o podatkach (październik 2019)

Biblia o finansach (październik 2020)