Konferencja - 25 marca 2023 r.

Biznes

na Skale

... czyli jak budować na Bożym Fundamencie

"Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom.

On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony."

~MT 7,25

Konferencja dla przedsiębiorców i pracodawców

Każdy z nas zakładając firmę miał marzenia o tym, że będzie robił dla ludzi coś nowego i wartościowego. Chcieliśmy być lepszymi od innych na rynku. Marzyliśmy, że firma da nam wolność finansową, ale też więcej czasu dla rodziny. Potem często zderzaliśmy się z brutalną rzeczywistością, zawiłością przepisów prawnych i podatkowych. Do tego doszły problemy w relacjach z pracownikami i kontrahentami. Dylematy biznesowe zaczęły krzyżować się z etycznymi. I znowu zaczęliśmy wątpić czy możliwe jest żeby prowadzić dochodowy biznes i być w zgodzie z własnym sumieniem?

To jest bardzo możliwy scenariusz każdego przedsiębiorcy. Pytanie tylko czy budując firmę zastanawiamy się na jakim stawiamy ją fundamencie. Bo to że z czasem przyjdą problemy i wyzwania jest pewne. Pytanie tylko jak się do tego przygotujemy. Pismo nas poucza Mt 7, 25 „Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichury i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony”. I konferencja będzie właśnie o tym jak budować na skale i jak być w tym konsekwentnym. Nasi prelegenci są praktykami, menedżerami i właścicielami firm znacznie przekraczających rozmiar mikro. Opowiedzą świadectwa jak oni zmagali się z trudnymi sytuacjami i co pozwoliło im przetrwać.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub menedżerem i chcesz dowiedzieć się jak budować biznes na Bożym fundamencie – nie może Cię zbraknąć, ta konferencja jest właśnie dla Ciebie.

Prelegenci

Abp. Grzegorz Ryś

Ks. Abp Grzegorz Ryś pochodzi z Krakowa. Od 2017 jest Arcybiskupem Metropolitą Łódzkim. Jest dr hab. nauk humanistycznych specjalizującym się w historii Kościoła. Przewodniczył Zespołowi ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP wraz, z którym powołał Ogólnopolską Szkołę Ewangelizatorów i zorganizował Kongresy Nowej Ewangelizacji. Jest głęboko zaangażowany w dialog ekumeniczny i międzyreligijny.
Jest autorem wielu publikacji (ponad 40 pozycji), zarówno naukowych, jak i popularnych z zakresu historii, teologii i duchowości. Jest cenionym kaznodzieję i rekolekcjonistą (wielkopolska „Arena Młodych”, „Rekolekcje dla Łodzi”, „Przystanek Jezus” w Kostrzyniu nad Odrą, spotkania Teize). Jak sam mówi, jego jedyną ambicją jest przekazywanie Słowa Bożego. Jest autorem rozważań Drogi Krzyżowej z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. W czasie pandemii koronawirusa w Wielkim Poście 2020 r. codziennie odprawiał w kaplicy domowej Msze Św. z homilią transmitowane przez internet, telewizję i radio.

Roman Szymczak

Ukończył Zarządzanie i Marketing UMCS w Lubinie oraz studia MBA University of Illinois. Był menedżerem w takich firmach jak: Makro Cash & Carry, Tradis, Kaufland. Zdobywał rynki krajowe i międzynarodowe jako Commercial Director w holenderskiej firmie zajmującej się dystrybucją narzędzi. Jako Prezes Zarządu zarządzał siecią sklepów detalu własnego i franczyzowego jednej z wiodących w Polsce spółek w branży FMCG.
Od wielu lat jest trenerem biznesu i ekspertem marketingu detalicznego, autorem 4 książek o tematyce marketingu. Buduje ekosystem biznesowy oparty na wartościach chrześcijańskich i jest właścicielem oraz udziałowcem sześciu spółek w branżach – szkoleniowo-doradczej, robotyki aptecznej, platformy e-learnigowej, wydawniczej oraz odzieży medycznej. Jest wykładowcą na studiach podyplomowych oraz prelegentem wielu konferencji branżowych. Jest od 25 lat członkiem wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel oraz Prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorców Chrześcijanskich „AGGEO

Henryk Siodmok

Doktor nauk ekonomicznych, absolwent Akademii Ekonomicznej w
Krakowie, kierunek Ekonomia i Organizacja Handlu Zagranicznego oraz studiów MBA ISEAD w Fontainbleau. Pracę doktorską, dotyczącą zarządzania relacjami z klientami w organizacjach sieciowych, obronił w SGH w 2004 roku. Analityk operacyjny Pasco Co California 1989-90, Bain & amp Co 1991-95, prezes Tenneco Automotive Polska 1996-1997, prezes FLiD Drumet SA 1997-2000, prezes Carman Polska 2000-2003, wiceprezes US Pharmacia 2003-2004, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Grupy LOTOS SA., 2007 - 2019 prezes Grupy ATLAS, od 2019 prezes i współwłaściciel spółki Dobrowolski Sp. z o.o. oraz współwłaściciel spółki Fulco System sp. z o.o. i Famas S.A., ekspert Centrum im. Adama Smith’a, współautor i autor publikacji ekonomicznych, w szczególności z zakresu przedsiębiorczości, kwestii reform podatkowych i wspólnych obszarów walutowych.

Bartosz Nosiadek

Bartosz Nosiadek to wieloletni praktyk. Doszedł od zera do wysokiego stanowiska w korporacji, następnie założył własną firmę i zaczął prowadzić wielkie inwestycje, bez znajomości branży nieruchomości. Spędził 12 lat, aby odkryć mechanizmy sukcesu finansowego i osobistego w polskich warunkach i popełnić błędy przez które niemal stracił cały dorobek życia. Wyszedł z tego i teraz prowadzi udane życie finansowe i osobiste.
Deweloper z wielką pasją edukacyjną. Zajmuje się budowaniem osiedli mieszkaniowych oraz pośrednictwem w ich obrocie. Wraz z żoną prowadzi sieć apartamentów na najem krótkoterminowy. 18 lat temu zaczynał pracę jako akwizytor, a dzisiaj grupa firm, którą kieruje, sprzedaje między 90, a 120 nieruchomości rocznie. Jego szkolenia i dwie książki „Zarabianie prawdziwych pieniędzy" i „Zarabianie uczciwych pieniędzy” dotarły do setek tysięcy odbiorców. Dzieli się tym, jak w praktyczny i etyczny sposób prowadzić biznes. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec czterech synów i córeczki.

Michał Świderski

Przedsiębiorca, właściciel i prezes grupy kapitałowej Software Interactive: ok. 100 osób, spółki i biura w Polsce i UK, inwestor. Dr inż. Informatyk, były programista, manager IT, a także wykładowca akademicki.
Od 26 lat zaangażowany w ewangelizację i tworzenie Szkół Nowej Ewangelizacji.
Założyciel i współzałożyciel wielu szkół, wspólnot, dzieł ewangelizacyjnych w ramach SNE Gliwice.
Od 8 lat zaangażowany w modlitwę za chorych w całej Polsce i w Internecie
Twórca Wieczorów Uzdrowienia i kanału Dotyk Boga na Yt, Fb i w kilku radiach.
Prywatnie: szczęśliwy mąż Lili, ojciec 3 dzieci, właściciel 2 kotów. Mieszka w górach, gdzie chodzi, biega, jeździ i modli się.

Program Konferencji – 25 marca 2023 r.
Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi ( Świętego Stanisława Kostki 14, 90-457 Łódź)

8:00 – 8:45 Msza Święta

8:30 – 9:30 Rejestracja uczestnikow

9:30 – 9:45 Przywitanie

9:45 – 10:30 Abp. Grzegorz Ryś
Temat: Czy Kościołowi potrzebny jest przedsiębiorca?

Ks. Abp. zgodził się zmierzyć z pytaniami:

1) Czy kościołowi potrzebny jest przedsiębiorca? Można zacytować anegdotę że o przedsiębiorcy proboszczowi się przypomina jak przecieka dach w kościele i trzeba kogoś z pieniędzmi żeby go szybko naprawić. To tylko anegdota ale za tym idą rzeczywiste pytania – czy jest i jaka jest oferta duszpasterska dla przedsiębiorcy?  Przedsiębiorca jest liderem który może mieć dużą siłę oddziaływania na swoich pracowników oraz  partnerów biznesowych i klientów. To stwarza naturalną okazję do ewangelizacji. Pytanie czy przedsiębiorca jest na nią gotowy i czy Kościół wspiera go w tej misji?

2) Czy przedsiębiorca może zostać świętym? Czy przy dzisiejszych uwarunkowaniach podatkowo-prawnych  w ogóle jest możliwe, żeby prowadzić dochodowy biznes i żyć w zgodzie z zasadami Ewangelii? I co to właściwie znaczy być katolickim przedsiębiorcom? czym ma się on różnić od innego niewierzącego przedsiębiorcy który też stara się prowadzić rzetelny i uczciwy biznes?

10:30 – 10:45 Przerwa kawowa

10:45 – 11:35 Roman Szymczak
Temat: Podwójne życie chrześcijańskiego przedsiębiorcy
Czy nie jest tak, że dużo łatwiej jest nam być chrześcijaninem w życiu osobistym niż w biznesie? Chodzimy do kościoła, modlimy się z dziećmi, przyjmujemy sakramenty, bierzemy udział w przeróżnych rekolekcjach.  A teraz czy nie jest dużo trudniej w biznesie kiedy ktoś proponuje, że załatwi  duży kontrakt które zdecyduje o losach firmy, ale w zamian za działania niezgodne z naszym sumieniem,  albo kiedy możesz płacić wynagrodzenie do ręki bez ZUSu i podatków. Dodatkowo czy łatwo nam się przyznać względem pracownika czy kontrahenta jeśli dokonujemy wyborów bardziej ewangelicznych niż rynkowych, że źródłem tego jest wiara? Roman Szymczak w swojej prelekcji opowie jak utrzymać spójność w obydwu dziedzinach życia. Zwróci uwagę na budowanie naszej tożsamości, jej dalszy wpływ na nasze postawy na zewnątrz, gotowość do dawania świadectwa i podejmowane wybory. Podpowie też jak utrzymać własną tożsamość przez rozwój duchowy.

11:35 – 11:50 Ks. Przemysław Król

11:50 – 12:05 Przerwa kawowa

12:05 – 12:55 Henryk Siodmok
Temat: Dlaczego przedsiębiorstwo szczególnym miejscem ewangelizacji
Czy zdajemy sobie sprawę, że połowa na około 40 przypowieści w Ewangelii mówi o przedsiębiorczości? I jakie z tego wynikają wskazówki do postępowania dla nas? A czy postrzegamy przedsiębiorstwo jako miejsce zbudowane na relacjach? Przyjrzyjmy się: właściciel, zarząd, pracownicy, kontrahenci tu zachodzi co najmniej kilka różnych typów relacji, nie mówiąc już relacjach wewnątrz tych grup. Na tak ciekawy kontekst patrzenia na przedsiębiorstwo które jest dla nas szczególnym miejscem ewangelizacji zwróci nam uwagę menedżer i przedsiębiorca z ogromnym doświadczeniem – Henryk Siodmok. Wskaże też ryzyka i trudności związane z misją przedsiębiorcy oraz postara się wykazać jak system podatkowy wpływa na etykę przedsiębiorcy.

12:55 – 13:55 Przerwa obiadowa

13:55 – 14:45 Bartosz Nosiadek
Temat: Kredyt czy Opatrzność Boża?
W wieku 25 lat miał 500-osobowy zespół i zarabiał dobre pieniądze. Wtedy rzucił pracę i zainspirowany autorem z USA doszedł do 3 milionów złotych długu.
Bartosz Nosiadek w czasie wystąpienia opowie o tym jak Pan Bóg pomógł mu zapłacić rachunki na 60 000zł kiedy miał tylko 700zł na koncie. Podzieli się też historią jak, dzięki Bogu wyszedł z 3 mln zł zadłużenia oraz tym czy w praktyce można prowadzić biznes bez długu, ufając tylko Bożej opatrzności.

14:45 – 15:00 Przerwa kawowa

15:20 – 16:05 Michał Świderski
Temat: Błogosławieństwo daje wzrost
Pierwsze słowa, które człowiek usłyszał od Boga zaraz po stworzeniu, były słowami błogosławieństwa, wzrostu, rozwoju i panowania. W tym wykładzie usłyszymy o tym,
że Boże Błogosławieństwo działa wciąż w ten sam sposób, a my jako przedsiębiorcy, mamy szczególne powołanie do współpracy z Nim, tak by przez wzrost mieć coraz
większy i lepszy wpływ na rzeczywistość wokół nas.

16:05 – 16:45 Zakonczenie, podsumowanie, networking

Gdzie to jest?

Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi

Świętego Stanisława Kostki 14, 90-457 Łódź, obok Bazyliki Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi

Jak dojechać?
Gdzie ?
Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi ( Świętego Stanisława Kostki 14, 90-457 Łódź, obok Bazyliki Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi)
Kiedy ?
25 marca 2023 r.
Koszt uczestnictwa:
195 zł – do 28.02.
245 zł – do 17.03.
Konto Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT
(PKO BP) 09 1020 2892 0000 5102 0211 6978

Masz pytania w sprawie konferencji?
Grzegorz Bień tel. 606 222 525
konferencja@talentlodz.pl

Formularz rejestracyjny

ZAPISY ON-LINE RUSZAJĄ Z DNIEM 1 LUTEGO 2023

Gdybyś chciał/a dowiedzieć się więcej na temat naszych spotkań i wydarzeń zapraszamy do kontaktu:

Tak było w zeszłym roku

Klika zdjęć z zeszłorocznej edycji.

Zobacz wszystkie zdjęcia

Zobacz nagrania

Chcesz jeszcze raz wrócić i przypomnieć sobie wartościową wiedzę?

Zobacz nagrania

Wcześniejsze Edycje

Konferencja Biznes po Bożemu odbywa się po raz czwarty!

Biblia o podatkach (październik 2019)

Biblia o finansach (październik 2020)