Konferencja 26.03.2022

Biznes

po Bożemu

... czyli jak prowadzić firmę zgodnie z wartościami chrześcijańskimi

Konferencja dla przedsiębiorców i pracodawców.

W prowadzeniu firmy nieustannie mierzymy się z wyzwaniami biznesowymi które weryfikują naszą moralność: jak utrzymać rentowność firmy i uczciwie płacić za pracę, które wydatki można zaksięgować w koszty, jak płacić dostawcom nie mając płynności. Lista problemów które wymagają naszej decyzji i są moralnym wyborem jest o wiele dłuższa. Zwykle o wartościach łatwiej rozmawiać w sferze deklaracji niż realizować je w praktyce. Sytuację wierzącego przedsiębiorcy komplikują jeszcze bardziej pokutujące przekonania, że pieniądz czy bogactwo są raczej złem niż błogosławieństwem Bożym. Zatem czy w ogóle jest możliwe, żeby prowadzić dochodowy biznes i być w zgodzie z własnym sumieniem?

Nasi prelegenci są praktykami biznesu, są liderami w firmach, fundacjach i organizacjach społecznych. Na co dzień sami podejmują setki trudnych decyzji wciąż utrzymując właściwy kurs. Podzielą się z Wami jak poustawiać wartości w Waszym biznesie, opowiedzą świadectwa jak oni to robią na co dzień. Będą to sposobu proste, ale również całkiem niezwykłe.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub menedżerem i chcesz prowadzić biznes zgodnie z wartościami chrześcijańskimi – nie może Cię zbraknąć, ta konferencja jest właśnie dla Ciebie.

Prelegenci

Dagmara Konarska

Praktyk zarządzania i pasjonatka rozwoju osobistego. Współtworzyła i prowadzi firmę konsultingową New Culture Institute. Trener, coach przywództwa, ekspert ds. zarządzania z 25 letnim doświadczeniem menadżerskim. Koncentruje się na wdrażaniu transformacyjnego przywództwa oraz wzmacnianiu kompetencji menadżerskich. Prowadzi autorskie warsztaty z przywództwa w oparciu o ideę Servant Leadership (Przywództwo Służebne) Wspiera budowanie skutecznych zespołów w biznesie wykorzystując narzędzia psychometryczne FACET5. Powołała i prowadzi, wspólnie z mężem Ireneuszem, Chrześcijańską Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Aptissimi. W jej ramach powstała Akademia, która skupia się na rozwijaniu kompetencji przedsiębiorców, którzy w swojej działalności biznesowej chcą się opierać na wartościach chrześcijańskich.

Akademia Przedsiębiorczości APTISSIMI

Michał Świderski

Przedsiębiorca, właściciel i prezes grupy kapitałowej Software Interactive: ok. 100 osób, spółki i biura w Polsce i UK, inwestor. Dr inż. informatyk, były programista, manager IT, a także wykładowca akademicki. Od 26 lat zaangażowany w ewangelizację i tworzenie Szkół Nowej Ewangelizacji. Założyciel i współzałożyciel wielu szkół, wspólnot, dzieł ewangelizacyjnych w ramach SNE Gliwice. Od 8 lat zaangażowany w modlitwę za chorych w całej Polsce i w Internecie Twórca Wieczorów Uzdrowienia i kanału Dotyk Boga na Yt, Fb i w kilku radiach. Prywatnie: szczęśliwy mąż Lili, ojciec 3 dzieci, właściciel 2 kotów. Mieszka w górach, gdzie chodzi, biega, jeździ i modli się.

Igor Gielniak

Menedżer, przedsiębiorca, konsultant, wykładowca MBA dla studentów zarządzania. Od 1985 roku aktywnie działający jako menedżer zarówno we własnych firmach, a także jako interim. Specjalizuje się w tematyce zarządzania kryzysowego w firmach (turnaround management). W latach 1997-2019 przeprowadził, jako członek zarządu i dyrektor ds. restrukturyzacji, naprawy firm produkcyjnych (energetyka, przemysł mięsny, wentylatory przemysłowe) i dystrybucyjnych (meble biurowe, stal) oraz przygotował plany naprawcze dla innych branż. Od 1982 roku związany z Jezuitami. Mąż i ojciec 5 dzieci. Prowadząc własne przedsiębiorstwo przeżył „Układ zamknięty”. Historia ta, a zarazem doświadczenia z zarządzania innymi firmami, stały się osnową rekolekcji „BIZNES PO BOŻEMU”. Jest prezesem Fundacji "Wypłyń na Głębię", za której działalność otrzymał w 2021 nagrodę od Prezydenta RP. Jest członkiem Wspólnoty "Kochać i Służyć".

Rekolekcje BIZNES PO BOŻEMU
Projekt Katecheza 2.0

Jacek Weigl

Wizjoner, mentor, doradca, działacz społeczny, mówca specjalizujący się w tematach przywództwa i finansów. Ukończył Zarządzanie i Marketing na UW. Specjalizuje się w finansach i bankowości. Pracował w korporacjach finansowych Chase Manhattan Bank oraz KUKE ale zrezygnował z kariery i oddał się rozwojowi edukacji w duchu wartości. W 2003 roku stworzył Stowarzyszenie Edukacyjne Integracja, które prowadziło Przedszkole, Szkołę, Gimnazjum Samuel, w której do 2014 roku pełnił funkcję dyrektora. Była to szkoła założona dla adoptowanego syna. Jacek Weigl jest doradcą rozwoju osobistego – konsultantem Kompasu Kariery. Jest także liderem Apostolskiego Ruchu Wiary, zrzeszającego kilkanaście wspólnot w kraju i za granicą. Mąż Ani, ojciec 6 dzieci.

Program Konferencji – 26 marca 2022
Łódź, Sienkiewicza 60

8:30 – 9:30 Msza Św.
9:30 – 10:00 Rejestracja / Networking / kawa

10:00 – 10:15 Rozpoczęcie
10:15 – 11:15 Dagmara Konarska
Temat: Chrześcijański przedsiębiorca liderem
Dzisiejszy świat potrzebuje wartości i pozytywnych wzorców. Tempo, presja, pokusa dróg na skróty, pieniądz jako jedyny miernik sukcesu – to często rzeczywistość, z jaką się stykamy. Jako ludzie biznesu, w szczególności identyfikujący się z wartościami chrześcijańskimi, mamy szansę wywierać wpływ na otoczenie i proponować inny model. Chcemy mieć odwagę iść pod prąd, jednocześnie potrzebujemy być autentyczni, wiarygodni oraz profesjonalni. Wysokiej jakości kompetencje i profesjonalizm są podstawą w świecie biznesu. Do ciągłego kształcenia się, doskonalenia w zakresie przywództwa i zarządzania będzie zachęcać nas Dagmara Konarska.
11:15 – 11:30 Przerwa kawowa / Networking

11:30 – 11:45 Informacja o Duszpasterstwie Talent
11:45 – 12:45 Michał Świderski
Temat: Jak żyć w Bożym Błogosławieństwie
Niewielu przedsiębiorców chrześcijańskich wie i niewielu doświadcza, że prowadząc biznes wchodzą w Powołanie Królewskie. A tu głównym pomocą od Boga jest Błogosławieństwo Abrahama. Michał Świderski w swoim wystąpieniu wyjaśni czym jest i jak wejść w Błogosławieństwo Abrahama, jakie są zasady współpracy z Błogosławieństwem i jak ono wpływa na osobistą świętość i rozwój biznesu. Wyjaśni też co to jest dziesięcina i jak jej stosowanie może wpłynąć na Twoje życie osobiste i Twój biznes.
12:45 – 13:45 Przerwa obiadowa / Networking

13:45 – 14:00 Świadectwo
14:00 – 15:00 Igor Gielniak
Temat: Wartości w praktyce biznesowej
Łatwo jest mówić o wartościach, służbie drugiemu człowiekowi, o Bożym prowadzeniu, ale dużo trudniej jest tym żyć na co dzień… . W praktyce biznesowej często borykamy się z dylematami: jak płacić kontrahentom nie mając płynności finansowej, co można zaksięgować w koszty firmy, jak zwolnić pracownika i nie zdeptać Jego godności. Takich dylematów w biznesie jest o wiele więcej, każda wymaga podejmowania trudnych decyzji, a jednocześnie jest nieustannym sprawdzianem naszych zasad i wartości. Igor Gielniak ze swojego doświadczenia menedżerskiego zaproponuje nam praktyczne metody: jak prowadzić biznes i być w zgodzie z własnym sumieniem. Opowie też o czterokrotnej utracie pracy i o tym co ZYSKAŁ tracąc ją.
15:00 – 15:15 Przerwa kawowa / Networking

15:15 – 16:15 Jacek Weigl
Temat: Wartość wizji w prowadzeniu przedsiębiorstwa
Czy „Wizja, Misja i Wartości” to tylko kolejna zakładka na firmowej stronie www? Po co właściwie firmie jest wizja? Otóż ludzie się gubią, kiedy nie mają wizji, bo brak im kompasu, który wskaże właściwy kierunek. Zatem potrzebujemy rozumieć jak ważna jest wizja w prowadzeniu biznesu, jak ją wprowadzać i jak podtrzymywać. Musimy wiedzieć jak inspirować pracowników, jak ich motywować i tworzyć chrześcijańską kulturę w miejscu pracy. O tym wszystkim powie nam Jacek Weigl i zachęci do budowania wizji, strategii i wyznaczania celów w firmie w oparciu o Boże standardy.
16:15 – 16:30 Oficjalne zakończenie konferencji

Gdzie to jest?

Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus

Henryka Sienkiewicza 60, 90-058 Łódź

Jak dojechać?
Gdzie ?
Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus
Henryka Sienkiewicza 60, 90-058 Łódź
Kiedy ?
26 marca 2022 r.
Koszt uczestnictwa:
125zł
Konto Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT
(PKO BP) 09 1020 2892 0000 5102 0211 6978

Masz pytania w sprawie konferencji?
Paweł Wencel tel. 607 448 738
konferencja@talentlodz.pl

Chcesz do nas dołączyć? Kliknij w poniższy link i wypełnij formularz zgłoszeniowy

Formularz rejestracyjny

ZAPISY ON-LINE ZAKOŃCZONE Z DNIEM 23 MARCA

Dziękujemy za owocnie spędzony wspólnie czas. Gdybyś chciał/a dowiedzieć się więcej na temat naszych spotkań i wydarzeń zapraszamy do kontaktu:

Tak było w tym roku

Klika zdjęć z tegorocznej edycji.

Zobacz wszystkie zdjęcia

Zobacz nagrania

Chcesz jeszcze raz wrócić i przypomnieć sobie wartościową wiedzę?

Zobacz nagrania

Wcześniejsze Edycje

Konferencja Biznes po Bożemu odbywa się po raz czwarty!

Biblia o podatkach (październik 2019)

Biblia o finansach (październik 2020)